Social bookmarking ikonky ešte raz

Social Bookmarking Madness - ikonky

Matt z 37Signals píše o premnožení social bookmarking ikoniek na blogoch na celom svete. Podľa jeho výskumu však ikonky vôbec nepomáhajú dostať správy do služieb typu Digg, Reddit, Technorati, NewsVine či vybrali.sme.sk (asdf.sk).

Práve naopak: "Nula blogov z top 10 na Technorati má tieto iknoky. A iba dva z 15 príspevkov z dnešnej Digg's Top stránky ponúka 'Digg me' ikonky."

"Upriamenie sa na pretláčenie obsahu je klasický prípad pomýlených priorít. Dôvodom, prečo sa príspevky dostanú na Digg, Delicious alebo inde, nie je fakt, že autori uľahčili hlasovanie za ne (to už je jednoduché). Príspevky sa dostanú na tieto tri stránky, pretože ľudí zaujal ich obsah a kvalita," pokračuje Matt.

Kvalitný obsah je podľa Matta to, čo v konečnom dôsledku zaváži: "Premyslite si dvakrát, predtým než začnete otravovať ľudí s ikonkami 'hlasujte za mňa'. Panovačnosť je unavujúca, prispieva k nepotrebnému virtuálnemu šumu, k tomu, že vaša stránka pôsobí lacno a výhody sú nanajvýš pochybné. Namiesto toho sa radšej zamerajte na tvorbu výborného obsahu. Ak tak urobíte, ľudia sami zistia, ako o tom upovedomiť ďalších."

S názorom Matta súhlasím a dovolil som si ho preto preložiť bez komentára.

:: 01.11.2006 :: rubrika Web štandardy :: pridal Daniel :: [*] ::

Diskusia:

Napísal Markoff [web] dňa 02.11.2006 o 09:58:25


Vacsia vzorka - presnejsi vysledok. asdf.sk je moc male na to, aby sa zatial dala hodnotit korelacia medzi ikonkami a prispevkami.

Napísal dusoft dňa 02.11.2006 o 10:06:28


Napísal dňa 02.11.2006 o 11:58:27